+38 (093) 062 59 00
+38 (098) 062 59 00
+38 (099) 062 59 00

Особливості вибору щебеню. Класифікація гравію

Щебінку застосовують для будівництва як дорожніх покриттів, так і фундаментів і більших конструкцій. Це один з найбільш часто використовуваних матеріалів в будівельній галузі.

Особливості вибору щебеню

У багатьох будівельників виникають питання при виборі гравію, адже для вирішення кожного окремого завдання потрібно використовувати певний різновид щебеню.

За якими параметрами можна класифікувати гравій?

Радіоактивність. У житловому будівництві можна використовувати щебінь тільки першого класу. Другий клас радіоактивності підходить для зведення нежитлових об'єктів. Найгірший рівень радіоактивності у гравію - це третій. Його застосовують тільки при прокладці віддалених від міста доріг.

Твердість. Далеко не кожен сорт щебеню здатний витримувати високі механічні навантаження. Підбирати рівень твердості необхідно виходячи з кінцевих цілей використання бетонної конструкції. Якщо потрібна висока міцність - зверніть увагу на базальтові та гранітні сорти.

Морозостійкість. Досить важлива якість для вітчизняного клімату. У кожного сорту гравію є приблизну кількість допустимих циклів температурних перепадів, після чого починає знижуватися якість матеріалу. Кращий щебінь за принципом морозостійкості - це граніт.

Ощадність. Цей параметр не можна випускати з уваги при виробництві бетонних конструкцій і готових виробів. Він відповідає за процентне співвідношення плоских і голчастих фракцій в сировину. Для створення якісних бетонних конструкцій потрібен гравій з правильною формою, бажано кубовий.

Це базові характеристики гравію, щоб ознайомитися з ними докладніше - перейдіть сюди.

Чому при виробництві бетонних конструкцій використовують гравій?

Головна перевага щебеню - це стійкість до різного роду навантажень і зовнішніх впливів. Матеріал здатний встояти проти постійних температурних перепадів на досить великому діапазоні. Щебінь відрізняє високий рівень міцності та унікальна зовнішня форма, яка забезпечує відмінне скріплення бетонної суміші. Крім того, структура щебеню не руйнується після контакту з вологою.

Гравій взагалі не пропускає через себе вологу. Саме щебінь забезпечує фундамент потрібної міцності і довговічністю. На технічні характеристики матеріалу впливає місце і спосіб видобутку. У кожного окремого сорту щебеню є своя вузька сфера застосування в будівельній промисловості.

Контакты:

Тел:  +38 093 062 59 00

         +38 098 062 59 00

         +38 099 062 59 00

.